Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mně

14. 6. 2019

Jmenuji se Petr Konvičný, narodil jsem se v Novém Jičíně a již řadu let žiji v Kopřivnici (s přihlédnutím na zahraniční vysokoškolské studium v Dánsku jako odchylka řady).

 
Web o životním stylu jsem se rozhodl založit po splnění svého životního poslání, kdy jsem zcela jednoznačně pochopil, jak funguje zdejší pozemský svět v jeho celkové charakteristice.
 
Tímto způsobem chci být nápomocen široké veřejnosti (včetně té zahraniční) v šíření a sdílení mých názorů, postojů, forem spolupráce, apod.
 
 
My name is Petr Konvičný. I was born in a town of Nový Jičín. After that, I grew up in Kopřivnice for a number of years in a row (considering a time row difference caused by an international Danish study programme that I have passed; row difference).
 
I have decided to establish this web after understanding and fulfilling my life goal (destiny) when I have clearly understood what all this world is about in all of its characteristics.
 
This way, I would like to be helpful to a general public (including the international one) in a way of publishing and sharing of my opinions, attitudes, forms of cooperation, etc.